COME w 2015 roku

Koniec roku to czas podsumowań: formalnych (roczne sprawozdanie!), ale i wewnętrznych, pozwalających ocenić zespołowi, co udało się osiągnąć i na tej podstawie planować przyszłość.

Dzielimy się zatem tym, co wydaje nam się szczególnie godne uwagi. W odniesieniu do prowadzonej i rozwijanej przez nas platformy edukacyjnej Kampus (kampus.come.uw.edu.pl), na której odbywają się uniwersyteckie zajęcia internetowe, tegorocznym osiągnięciem jest zdecydowanie rekordowa liczba wejść na platformę – prawie 9 mln!

Wielkim zainteresowaniem studentów cieszą się niezmiennie internetowe przedmioty ogólnouniwersyteckie. Obserwujemy też intensywny rozwój w dziedzinie e-nauczania języków obcych. Poszerza się nasza oferta: przybywa języków, poziomów nauczania i typów zajęć (e-lektoraty, testy poziomujące, kursy repetytoryjne i certyfikacyjne).

COME występowało w roli eksperta i koordynatora w kolejnych projektach unijnych. Realizowało również przedsięwzięcia we współpracy z innymi jednostkami UW (m.in. w ramach Funduszu Innowacji Dydaktycznych), a także z partnerami zewnętrznymi, np. z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Instytutem Badań Edukacyjnych. W tym roku wzrosła także ministerialna punktacja elektronicznego czasopisma (open access) EduAkcja, którego jesteśmy wydawcą.

Grafiki poniżej przedstawiają obrazowo nasze osiągnięcia w 2015 roku! Więcej o działalności COME UW przeczytają Państwo w raporcie dostępnym TUTAJ. Tymczasem serdecznie zapraszamy wykładowców na szkolenia z e-nauczania oraz do współpracy z naszą jednostką.

 

Raport rozszerzony