Jak przygotować projekt filmu dokumentalnego? Ogólnodostępny kurs internetowy

Marzysz o stworzeniu własnego filmu dokumentalnego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chcesz poznać rady doświadczonych dokumentalistów – nominowanej do Oscara© Hanny Polak, operatora Jacka Petryckiego lub nominowanej do Oscara© producentki „Królika po berlińsku” Anny Wydry? Jeśli tak, to kurs przygotowany w ramach projektu PEAM jest właśnie dla Ciebie!

Realizacja filmów dokumentalnych to nie tylko umiejętność znalezienia dobrego tematu, ale także sprawy, którymi przeciętny debiutant – niestety – nie zaprzątuje sobie głowy. Zebranie odpowiedniej ekipy, kompletowanie sprzętu, a także zabezpieczenie prawne produkcji – to tylko część zagadnień, o których MUSIMY pamiętać. Spokojnie: bezpłatny internetowy kurs „Jak przygotować projekt filmu dokumentalnego?” powstał właśnie po to, by przybliżyć ci tajniki rozwoju filmu dokumentalnego… i ułatwić realizację wymarzonego filmu!

Dokumentalista to zawód, ale także określenie postawy wobec świata, polegającej na jego nieustannej, twórczej, ale pełnej pokory obserwacji. Poznanie jej ma sens – gwarantuję. Nawet jeśli nigdy nie zrobi się żadnego filmu.

Krzysztof Kopczyński („Kamienna cisza”, „Dybuk”)

 

Kurs jest dostępny pod adresem: http://tinyurl.com/kursdokumentalny

Aby wziąć udział w kursie, należy mieć konto na platformie e-learningowej Uniwersytetu Warszawskiego (można je założyć pod >>tym linkiem<<). Po zalogowaniu się należy podać kod dostępu: "dokument" (małymi literami, bez cudzysłowu).

EKIPA KURSU

kurs

autorzy kursu: Beata Dzianowicz i Krzysztof Kopczyński
redakcja: Krzysztof Kopczyński
opracowanie informatyczne: Bartłomiej Michałowicz
bibliografia, linki i informacje biograficzne: Mariusz Koryciński
słownik pojęć: Mariusz Koryciński, Paweł Jaskulski
trailer kursu: Mariusz Koryciński, Stefan M. Ronisz

wywiady

o swoich doświadczeniach mówią: Jacob Dammas, Jacek Petrycki, Hanna Polak, Jerzy Śladkowski, Anna Wydra, Maria Zmarz-Koczanowicz
realizacja: Krzysztof Kopczyński
zdjęcia: Jacek Knopp
montaż: Agata Wałachowska
kierownik produkcji: Mariusz Koryciński
charakteryzacja: Magdalena Teodorczuk
czołówka i opracowanie graficzne: Mariusz Koryciński, Stefan M. Ronisz
współpraca: Paweł Jaskulski

Kurs powstał w ramach Programu Edukacji Audiowizualnej i Medialnej, finansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Projekt realizowało Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego wraz z ekspertami filmowymi z Eureka Media i pod egidą Filmoteki Szkolnej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz