Z wizytą w Logroño - Staff Week w ramach Erasmus+

Tegoroczny Staff Week, czyli tydzień spotkań kadry uniwersyteckiej, w którym wzięłam udział, odbył się na Uniwersytecie de la Roja w Logroño (5-9 września 2016). Wyjazd zorganizowany został w ramach wymiany pracowników dydaktycznych i administracyjnych programu Erasmus+.

Spotkania poświęcone był  przede wszystkim na poznawanie procesu dydaktycznego uczelni partnerskiej. Były to przede wszystkim wykłady, warsztaty o tematyce współpracy międzynarodowej i Erasmus+, lekcje języka hiszpańskiego, prezentacje na temat uczelni oraz wizyty w jej obiektach. Uniwersytet de la Roja jest państwową uczelnią, na której studiuje ok. 5000 studentów. W skład Uniwersytetu wchodzą cztery wydziały i dwie szkoły uniwersyteckie. Kierunki oferowane przez uczelnię obejmują takie dziedziny, jak biznes, prawo, sztuka, elektronika i mechanika, pielęgniarstwo. Ponieważ w Logroño bardzo istotny jest przemysł winiarski, studenci kształcą się w tym kierunku, mając do dyspozycji m.in miniwiniarnię i laboratorium winiarskie.

Poza uczestnictwem w warsztatach bliżej poznawaliśmy Logroño. Miasteczko założono już w 1095 roku i przebiega przez nie szlak pielgrzymek do Santiago de Compostela. Mogliśmy wspólnie zwiedzić miasto, odwiedzić Monastyry Yuso i Suso, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz jedną z winiarni.

Na zakończenie Staff Week odbyła się krótka konferencja podsumowująca, połączona z rozdaniem certyfikatów.

Autor: mp