Przewodnik po zmianach - nowa platforma Kampus

Ilustracja ze stroną główną platformy Nowy Kampus

Zapraszamy do zapoznania się już dziś z podręcznikiem użytkownika towarzyszącym nowej wersji ogólnouniwersyteckiej platformy edukacyjnej Kampus i pokazującym najświeższe funkcjonalności Moodla! Zachęcamy do jego lektury pod poniższym linkiemPrzewodnik zawiera liczne grafiki oraz animacje z komentarzem (tutoriale), które w przystępny sposób ilustrują prezentowane treści.

Znajdą w nim Państwo m.in. nowości takie jak:

  • narzędzia do przygotowywania zasobów interaktywnych bezpośrednio na platformie, bez konieczności wykorzystywania oprogramowania zewnętrznego,
  • mechanizm przypisywania efektów kształcenia do aktywności studentów,
  • nową metodę oceniania zadań otwartych w trybie nanoszenia uwag wykładowcy na pracę studenta bezpośrednio na platformie,
  • nowy sposób kontroli wyświetlania treści na forach dyskusyjnych.

Oczywiście umieszczono w nim również standardowe informacje nt. obsługi platformy takie jak: zasady prowadzenia i administrowania kursem, logowanie, format kursu, zarządzanie sekcjami, dostępne aktywności i zasoby na platformie, ocenianie.

Zachęcamy również do przesyłania pytań i sugestii odnośnie platformy na: ekursy@uw.edu.pl, a tych, którzy odczuwają niedosyt wiedzy na temat platformy, zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas szkoleniach (formularz zgłoszeniowy dostępny jest tu).