Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Logo olimpiady

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowana przez Filmotekę Narodową, odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 21 listopada 2017. COME UW odpowiada za przygotowanie elektronicznych testów na I i II etapie Olimpiady oraz zapewnia platformę edukacyjną, na której się odbywają.

 

Inicjatywa skierowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Służy popularyzacji kultury filmowej, a także koncentruje się na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W ramach konkursu uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki i zasady tworzenia przekazu językowego, wizualnego oraz czytelnej narracji przekazu.

Olimpiada składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, zawodów okręgowych oraz zawodów centralnych. Przygotowując się do zmagań konkursowych, uczniowie zgłębiają wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej. Hasłem przewodnim drugiej edycji olimpiady jest: ”Kino wartości”. 

Prócz chwały i tytułu Olimpijczyka na laureatów czekają indeksy prestiżowych uczelni wyższych m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytetu Łódzkiego. Nagrodę specjalną przygotowała Warszawska Szkoła Filmowa.

Życzymy powodzenia uczestnikom konkursu!