OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

Logo olimpiady

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową, odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 11 stycznia 2018. COME UW, jako partner Olimpiady, odpowiada za przygotowanie elektronicznych testów oraz zapewnia platformę edukacyjną, na której się odbywają.

 

Inicjatywa skierowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Służy popularyzacji kultury filmowej, a także koncentruje się na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W ramach konkursu uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki i zasady tworzenia przekazu językowego, wizualnego oraz czytelnej narracji przekazu.

 

Przygotowując się do zmagań konkursowych, uczniowie zgłębiają wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej. Hasłem przewodnim drugiej edycji olimpiady jest: ”Kino wartości”. 

 

Prócz chwały i tytułu Olimpijczyka na laureatów czekają indeksy prestiżowych uczelni wyższych m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytetu Łódzkiego. Nagrodę specjalną przygotowała Warszawska Szkoła Filmowa.

 

Życzymy powodzenia uczestnikom konkursu!