Wybierz projekt – budżet partycypacyjny UW

Zagłosuj na najlepsze projekty

Przebieg pierwszego w historii UW budżetu partycypacyjnego spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności uniwersyteckiej. Spośród 86 różnych pomysłów, 14 przeszło pozytywną weryfikację merytoryczną i formalną, oczekując teraz na Państwa głosy do 29 stycznia. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane do końca 2018 roku. W sumie na ich wdrożenie przeznaczono 300 tys. zł.

Na projekty mogą głosować wszyscy pracownicy, studenci i doktoranci UW. Jedynym wymogiem w tym procesie jest posiadanie aktualnego konta USOSowego, bowiem głosowanie trwa na specjalnie zaprojektowanej przez COME UW platformie: https://partycypacyjny.uw.edu.pl/. Głosować można na dowolną liczbę projektów, których łączny koszt nie przekroczy 300 tys. zł.

A głosować jest naprawdę na co :) Okazuje się, że pracownicy UW zauważają wiele sfer, o które warto się zatroszczyć na terenie naszej Uczelni. I tak – głosując na projekty, można na przykład wesprzeć studiujących rodziców, zakupić defibrylatory ratujące życie, czy stacje serwisowe do rowerów. Można zagłosować na projekty inicjujące aktywność fizyczną pracowników i studentów, przebywających na terenie Kampusu Ochota i wiele innych.

Szczegółowy harmonogram oraz wykaz wszystkich zatwierdzonych projektów dostępny jest [tutaj].