Seminarium o edukacji

Loga instytucji organizujących Szkołę Edukacji

Annual Joint Seminar on Educational Research to pierwsze spotkanie poświęcone badaniom edukacyjnym z różnych obszarów wiedzy, którego celem było upowszechnienie aktualnych wyników i wspólnych inicjatyw naukowych prowadzonych przez badaczy z Uniwersytetu Indiana i Uniwersytetu Warszawskiego.

Seminarium, zorganizowane przez Szkołę Edukacji, odbyło się 9-10 maja na UW. A ponieważ edukacja leży w głównej sferze działalności COME – chętnie posłuchaliśmy m. in. o tym: jak prowadzi się badania jakościowe nauczania w USA i Kanadzie, jakiego wsparcia potrzebują początkujący nauczyciele, a także o nauce analitycznego myślenia i argumentacji w kontekście obowiązujących podręczników.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe, które kształcą do wykonywania zawodu nauczyciela języka polskiego i matematyki. Są jednocześnie profesjonalnym kursem przygotowania pedagogicznego, obejmującym naukę dydaktyki i psychologii. Służą też rozwojowi zdolności twórczych i umiejętności przywódczych. Studia trwają 10 miesięcy, a ich integralną częścią są codzienne praktyki w szkołach.

COME UW jest partnerem tej inicjatywy, udzielając wsparcia w zakresie multimediów i technologii edukacyjnych.

Jednocześnie przypominamy, że jeszcze do 14 maja trwa rekrutacja do kolejnej edycji studiów nauczycielskich Szkoły Edukacji. Więcej na ten temat tutaj.