Rodzice na uniwersytecie – zapisz się na warsztaty

Logo projektu

Ruszył projekt „Rodzice na uniwersytecie” zainicjowany w ramach budżetu partycypacyjnego UW, adresowany do całej społeczności akademickiej. Poświęcony jest kwestiom łączenia roli rodzica w perspektywie studencko-doktorancko-pracowniczej na UW. W ramach projektu oferowane są warsztaty, na które, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy przede wszystkim wszystkich "świeżo upieczonych" (lecz nie tylko!) rodziców na naszej uczelni.

Zgodnie z tym, co napisane na stronie projektu: "Sprostanie wyzwaniom rodzicielskim i nowej sytuacji życiowej, jakie wiąże się z ciążą i urodzeniem dziecka nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli łączy się ze studiowaniem lub pracą naukową czy administracyjną na uczelni. Trudności logistyczne, finansowe, napięcia psychiczne, często doświadczane niezrozumienie realiów funkcjonowania rodzica prezentowane przez środowisko naukowe bądź koleżanki i kolegów ze studiów, czy brak wiedzy, jakie są prawa, wynikające z nowej sytuacji życiowej, wywołują ogromny stres, czasami prowadząc do decyzji o porzuceniu studiów bądź zahamowanie rozwoju zawodowego i naukowego. Tymczasem mamy i ojcowie to często najlepiej zorganizowane osoby na świecie, nie oczekujące nadzwyczajnych przywilejów, ale pragnące łączyć swoje pasje naukowe z życiem rodzinnym przy elementarnym wsparciu i zrozumieniu ze strony społeczności akademickiej, w której funkcjonują" tym samym każdy rodzic może znaleźć na warsztatach coś dla siebie.

Są one poddzielone na sesje tematyczne, dotyczące: zagadnień prawnych macierzyństwa/tacierzyństwa, różnych aspektów psychologicznych rodzicielstwa oraz wypracowaniu rozwiązań, które będą sprzyjały stworzeniu bardziej przyjaznego otoczenia, warunków pracy i atmosfery dla rodziców studiujących i pracujących na UW.

Więcej informacji i zapisy tutaj.