Bliżej rynku pracy – przewodnik on-line dla gimnazjalistów

Logo projektu

Wyniki egzaminów gimnazjalnych to przepustka do dalszej edukacji. W jakiej szkole, na jakim profilu kształcić się dalej? to zagwozdka niejednego gimnazjalisty. W wyborze pomocny może się okazać informator on-line o warszawskich technikach i branżowych szkołach I stopnia, przygotowany przez COME UW, na zlecenie Biura Edukacji m.st. Warszawy, w ramach projektu „Bliżej rynku pracy - Zintegrowany System  Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF”, współfinansowanego przez Unię  Europejską. 

Na przygotowanej specjalnie na potrzeby projektu platformie edukacyjnej COME UW znaleźć można również „Symulator MOCY gimnazjalisty czyli specjalną aplikację na telefony komórkowe, umożliwiającą  szybkie oszacowanie łącznej liczby punktów, uzyskanej przez absolwenta oddziału gimnazjalnego z egzaminów gimnazjalnych, ocen na świadectwie, a także za wolontariat i udział w zawodach/konkursach. To z kolei daje pogląd, jakie są szanse zakwalifikowania się do wybranej szkoły, w odniesieniu do ubiegłorocznego naboru w Elektronicznym Systemie Rekrutacji.

Obie pomoce dostępne są na platformie „Bliżej rynku pracy” w strefie „OPEN” po zalogowaniu się jako gość.   

Ponadto dla szkół powstał dedykowany program komputerowy ZitWOF, który wspiera proces wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Może być wykorzystany na zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego przez koordynatorów projektu Bliżej Rynku Pracy, szkolnych doradców, wychowawców i samych uczniów.

Bezpośrednimi beneficjentami projektu są uczniowie 71 mazowieckich szkół z oddziałami gimnazjalnymi, którzy mają możliwość korzystania ze wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego w Punktach Informacji i Kariery. Natomiast 48 nauczycieli zapisało się na bezpłatne studia podyplomowe z doradztwa zawodowego.

Więcej informacji nt. projektu dostępnych jest tutaj.