"Polski z Anią" – kolejna odsłona na YouTube i prawie 300 tys. wyświetleń!

Grafika z portretem bohaterów serii

Seria filmów edukacyjnych do nauki języka polskiego jako obcego pt. „Polski z Anią”/”Polish with Ania” dostępnych na YouTube  została zainicjowana przez Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW już w 2016 r., a kilkutysięczna liczba subskrypcji kanału rośnie z dnia na dzień, osiągając prawie 300 tys. wyświetleń. Wśród komentarzy pod materiałem pojawiają się opinie, że to najlepsze wyjaśnienia gramatyki polskiej, jakie cudzoziemiec może znaleźć w internecie. Sukces oraz kulisy projektu opisane są w ostatnim numerze (nr 30/2018) kwartalnika Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” (s. 87).

„Doskonała oprawa graficzna to zasługa Michała Sikory z Centrum Kompetencji Cyfrowych UW, które wspiera prace nad „Polskim z Anią” od samego początku.” – mówi dr Anna Rabczuk z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW, pomysłodawczyni i koordynatorka merytoryczna projektu, a także główna bohaterka serii filmowej.

Do końca lipca 2019 roku pojawi się 11 nowych odcinków, a każdy z nich zawierać będzie link do interaktywnej gry, której celem jest sprawdzenie nabytej wiedzy. Kolejna seria nagrań powstaje dzięki wsparciu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Realizowana jest z wykorzystaniem wnętrz Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.