Forum Szkół Doktorskich – usługa na miarę potrzeb Uczelni!

Logo Szkół Doktorskich

Ponad 114 tys. wejść z 54 krajów na Forum Szkół Doktorskich! Najwięcej, prócz Polski, odnotowano m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy, Chin i Francji, lecz także z krajów takich jak: Arabia Saudyjska, Indie czy Brazylia! Te statystki pokazują jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się nowo udostępniona e-usługa, którą Centrum Kompetencji Cyfrowych UW zaprojektowało i uruchomiło w odpowiedzi na świeżo wdrożoną na UW koncepcję szkół doktorskich.

Kandydaci mogli uzyskać z Forum nie tylko informacje o powstałych Szkołach Doktorskich (Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych, Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych), ale przede wszystkim przeglądać bazę tematów badawczych zaproponowanych przez 333 promotorów, którzy zgłosili swoje propozycje. 

Tegoroczna rekrutacja dobiegła końca, ale to dopiero początek działania portalu, który okazał się „strzałem w dziesiątkę” potrzeb przyszłych doktorantów oraz ich promotorów. Dalsze etapy prac przewidują rozbudowanie podstron ww. Szkół Doktorskich.

Więcej informacji na ten temat czytajcie tutaj.